Jak aktualizovat produktová data několikrát během dne v Google Merchant Center?

14. 6. 2022

Urbi

Google reklama

0

Jak aktualizovat produktová data několikrát během dne v Google Merchant Center?

Pokud se denně uskutečňuje více změn ve vašem produktovém feedu, je dobré nastavit automatické nahrávání feedu v Google Merchant Center (GMC) tak často, aby neustále obsahoval přesné informace. 

 

Jestliže se data z feedu neshodují s informacemi na vstupní stránce, může dojít k zamítání/omezení vašich produktů. V takovém případě je vhodné nastavit častější frekvenci automatického nahrávání feedu. Defaultně máte v rozhraní GMC možnost z výběru pouze omezené množství frekvencí načítání feedu (denně, týdně nebo měsíčně). Z toho vyplývá, že v nastavení GMC můžete nejčastěji automaticky nahrávat feed pouze 1x za den, při zvolení konkrétní hodiny. 

 

 

I tak to je častokrát dlouhá prodleva. Mezi každým nahráním vám mohou přibývat nesrovnalosti a následné zamítnutí/omezení produktů v diagnostice GMC, až do té doby, než se aktualizovaný feed znovu automaticky nahraje. A to i bez ohledu na to, kolikrát proběhne aktualizace produktových dat v Mergado (skvělý nástroj pro správu feedů a hlubokou optimalizaci vašich produktových dat).

 

Je možné dosáhnout častějšího načítání

feedu v Google Merchant Center?

  

Ano, produktový feed je možné v GMC načítat i vícekrát během dne, a to po hodinách. Tuto možnost hodinového výběru dosáhnete za pomoci Google supportu. Je však nutné detailně specifikovat váš záměr.  

 

 

Díky načítání – Po hodinách – si smíte vybrat častější frekvenci načítání mezi 1 – 12 hodinami. Můžete tak navíc dosáhnout lepší časové synchronizace mezi aktualizací produktového feedu v Mergado a následném načítání aktulizovaného feedu v GMC. Tímto způsobem se pak dokážete efektivně vyhnout odchylkám, které byly dosud způsobené omezenou frekvencí načítání.

 

Jak tedy na častější načítání

feedu v Google Merchant Center?

 

S častější frekvencí vám bude nápomocný Google support, který váš specifický požadavek přijme a vyhodnotí, zda pro váš projekt hodinovou frekvenci nastaví. Pokud budete mít nárok na častější frekvenci načítání feedu v GMC, dorazí vám formulář, jenž vyplníte a zašlete podpoře zpět. Poté již můžete otestovat toto vylepšení sami v rozhraní GMC.  

Přejete si ušetřit čas?

Rád vám pomohu s celým procesem.

Post by Urbi

Comments are closed.