Do svého profilu na Instagramu můžete nyní přidat 5 odkazů

Do svého profilu na Instagramu můžete nyní přidat 5 odkazů

Konečně jsme se dočkali, počet odkazů v bio na Instagramu už není omezené pouze na jeden odkaz, ale rovnou na pět. Mark Zuckerberg oznámil novinku poměrně v tichosti na svém kanálu a potvrzuje, že se jedná o jednu z nejžádanějších funkcí, po které uživatelé toužili. 

Dosud bylo možné přidat jeden jediný odkaz, Instagram tak umožňoval uživatelům jen jeden způsob jak návštěvníky odkázat na další stránky mimo aplikaci. Na popud tomuto omezení uživatelé využívali oblíbenou alternativu linktr.ee. Pět odkazů v bio vašeho Instagram profilu je proto dalším krokem k lepší uživatelské zkušenosti pro návštěvníky vašeho profilu.

 

Jaké odkazy můžete na Instagram vložit?

Instagram umožňuje vložit 5 odkazů z jakýchkoli zdrojů, které kromě Instagramu dále užíváte a jež dodržují podmínky a zásady komunity pro používání platformy Meta. Můžete tak odkazovat na více url adres, ať už to jsou webové stránky nebo i konkurenčních sociální sítě, na kterých máte své profily (Linked In, YouTube, TikTok, atd.). 

Pokud přidáte i url adresu vašeho facebook profilu, bude tento odkaz zvýrazněný ikonou, oproti ostatním odkazům. U odkazů, kde to dává smysl, doporučuji přidat k url adrese UTM parametry, abyste mohli následně vyhodnotit, kolik návštěvníků navštíví váš web přímo z odkazů.

 

Novinka je na Instagramu dostupná již nyní

Vyzkoušejte si ještě dnes přidat více odkazů do bio vašeho Instagramu. Přejděte do svého profilu z mobilního zařízení a zvolte Upravit profil + Odkazy + Přidat externí odkaz. Odkazy je možné také uspořádat mezi sebou, dle vašich priorit.

Zdroj 1 – ZDE, Zdroj 2 – ZDE

Máte zájem o správu Facebook a Instagram reklamy ?

Rád vám pomohu.

Post by Urbi

Comments are closed.